STÁVKA 27. 11. 2023

Vážení rodiče,
z důvodu reálné hrozby plánovaných nekompetentních zásahů do školství nemáme jinou možnost, než podpořit svůj nesouhlas připojením se ke stávce vyhlášené Českomoravskou konfederací odborových svazů v pondělí 27. 11. 2023.

Mateřská škola bude celý tento den uzavřena.

Plánované kroky ministerstva školství proti školám, pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům a především proti dětem považujeme za nepřijatelné. Ekonomická situace naší země není dobrá, nicméně šetření na dětech a školství je nedomyšlené
a nekoncepční.

Ve stávce školských odborů nejde ani tak o platy pedagogických pracovníků. Všichni jsme si již zvykli, že pedagogové za svá důstojná ohodnocení nestávkují. Nestávkujeme ani za úmysl snížit objem ONIV či fondu FKSP, jakkoli je tato otázka problematická. Jde nám především o platy těch, kteří naše školství drží „zezdola“. Jedná se o nepedagogické pracovníky a asistenty pedagogů, kteří poskytují v době inkluze neocenitelné služby dětem. Ministerstvo financí navrhuje zrušení tisíců míst školníků, uklízeček, kuchařek a dále také pokles jejich platů.

Jelikož se o těchto pozicích málo ve společnosti mluví, mnozí ani netuší, kolik poctivé práce je za těmito povoláními schováno. A mnozí ani netuší, jak špatně ohodnocena je tato práce. Kdo ji bude chtít v dnešní době inflace a současného zdražování všeho dělat? Nápad přesunout financování nepedagogických pracovníků na zřizovatele považujeme za nesmyslný a zbavující ministerstvo odpovědnosti za školství jako celek. Již nyní nám zřizovatel (Obec Opatovice) v mnohém pomáhá.

Je nám líto komplikací, které stávkování způsobí Vám rodičům.

Děkujeme za pochopení.

Pracovnice Mateřské školy Opatovice

 

STRAVA NA TENTO DEN BUDE AUTOMATICKY ODHLÁŠENA.